KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13491425
*
nr 1349 1425
Heiner Peter Norberg
(f. 1939), Sverige
Etsningar, 6 st, Heiner Peter Norberg (f. 1939)
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 18:10:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 00:38:58
1
300 kr
27/9 19:55:49
2
500 kr
28/9 16:42:50
1
600 kr
28/9 17:21:06
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Heiner Peter Norberg
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Läs mer om Heiner Peter Norberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik heiner peter norberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57
*
Heiner Peter Norberg
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Läs mer om Heiner Peter Norberg
nr 1349 1425
Heiner Peter Norberg
(f. 1939), Sverige
Etsningar, 6 st, Heiner Peter Norberg (f. 1939)
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 00:38:58 | 1 | 300 kr |
27/9 19:55:49 | 2 | 500 kr |
28/9 16:42:50 | 1 | 600 kr |
28/9 17:21:06 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Heiner Peter Norberg
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.Läs mer om Heiner Peter Norberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik heiner peter norberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57